Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Pagrandukas“ pasirinko testavimo namuose būdą.

Pateikiame testavimo namuose etapus:

1. Bus išdalinti antigeno testai ,,LEDINUKAI“ ir apmokoma, kaip jais naudotis. Pridedame vaizdinę medžiagą kaip greitaisiais antigeno testais iš seilių, vadinamaisiais ledinukais, testuoti vaikus, ugdomus pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programas.

https://www.youtube.com/watch?v=dB0wA1CuleM&t=2s;

2. Tais atvejais, kai pagal nustatytą grafiką antigeno testas turi būti atliekamas savaitgalį, rekomenduoti jį atlikti paskutinę dieną iki grįžimo į ugdymo procesą;

3. Tėvai apie teigiamą rezultatą turi pranešti atsakingai ugdymo įstaigos visuomenės sveikatos specialistei, kuri fiksuoja rezultatus.

            Informacija apie testavimą

  • Vaikai testuojami tik po artimo sąlyčio kontakto darželyje su grupės ugdytiniu, mokytoju arba mokytojo padėjėju, kuriems būtų patvirtinta COVID-19, PGR ar greituoju antigeno testu.
  • Testavimo būdas patogus ir paprastas – seilių paėmimo tamponėlis primena ledinuką, todėl vadinamas „čiulpinuku“. Testuojama paprastai – įsidedama į burną, kai tamponėlis pakankamai suvilgomas užsidega mėlynas indikatorius, tuomet imama kasetė ir į tą kasetę įstatomas paimtas mėginys, o po 10 minučių matomas rezultatas. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai testuojami tik tuo atveju, jeigu grupėje buvo patvirtintas COVID-19 ligos atvejis. Vaikai testuojami pagal algoritmą: iškart po teigiamo COVID-19 ligos atvejo arba teigiamo savikontrolės testo nustatymo, vėliau po 48 / 72  val. ir dar po 48 val., tokiu algoritmu testuojami 10 dienų nuo paskutinio turėto kontakto.
  • Testavimas netaikomas vaikams, kai nuo teigiamo PGR antigeno testo (persirgę covid-19) praėjo ne daugiau nei 90 dienų.

Naujas pakeitimas. Po kontakto saviizoliacija netaikoma, saviizoliuotis turi tik sergantis asmuo COVID-19.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.