INFORMACIJA APIE COVID-19

Šalies švietimo įstaigos dirba įprastai – be specifinių COVID-19 ligos plitimo ribojimų. Galioja tik iki ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19, taikyti visuomenės sveikatos saugos reglamentų (higienos normų) reikalavimai patalpų valymui ir vėdinimui. 

Ugdymo procese draudžiama dalyvauti sergantiems ar (ir) turintiems užkrečiamųjų ligų požymių (karščiuoja ir yra išskyrų iš nosies, kosti, skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, turi užkrečiamosioms ligoms būdingų bėrimo elementų ir kt.), taip pat turinčius utėlių ar glindų vaikus.

Jei vaikui dienos bėgyje lopšelyje-darželyje pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimo požymių (pvz., karščiavimas sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.), jis izoliuojamas ir informuojami tėvai (globėjai), kurie privalo nedelsiant atvykti paimti vaiką iš įstaigos.

Pagal šiuo metu galiojančias COVID-19 ligos diagnostikos ir gydymo rekomendacijas, vaikai, įstaigos darbuotojai, pajutę COVID-19 ligos požymius turėtų atlikti savikontrolės antigeno testą, kurį galima gauti kreipiantis į ugdymo įstaigos visuomenės sveikatos specialistą ar įsigyti parduotuvėje arba vaistinėje, bei kreiptis į šeimos gydytoją. Nors izoliuotis neprivaloma nei sergančiajam, nei sąlytį su juo turėjusiesiems asmenims, simptomus jaučiantiems asmenims nerekomenduojama vykti į ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas. Asmuo bus laikomas pasveikusiu gydytojo sprendimu, jei per 24 val. nebekarščiuos ir susilpnės kiti simptomai.

Jei ugdymo įstaigoje padaugėtų sergančiųjų COVID-19 liga, gripu ar kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), ugdymo įstaigos gali skelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą (IPRR). Jis ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmeniu gali būti skelbiamas, jeigu serga daugiau kaip 20 proc. vaikų arba ugdymo procese nėra dviejų trečdalių ugdytinių.

 

 

REKOMENDACIJOS GYVENTOJAMS DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) PREVENCINIŲ PRIEMONIŲ